A mesterséges intelligencia fejlődése gyorsabb, mint amit valaha is elképzeltünk, és néhányan attól tartanak, hogy hamarosan intelligensebbé válik, mint az ember, és kicsúszhat az ellenőrzésünk alól. Ennek ellenére a mesterséges intelligencia keresztapái, Dr. Geoffrey Hinton és Meta Yann LeCun legalább egy pontban nem értenek egyet.
Dr. Geoffrey Hinton, aki korábban a Google-nál dolgozott, figyelmeztet arra, hogy túl gyorsan haladunk, és az MI minden területen problémákat okozhat, a munkahelyektől az igazság megismeréséig. Másik oldalon Meta Yann LeCun áll, aki szintén részt vett a Deep Learning fejlesztésében, ami forradalmasította az AI világát.
Hinton az év elején nyilatkozott a New York Timesnak, míg LeCun a Wirednek adott interjújában védekezett az AI fejlesztés kritikái ellen, Steve Levynek azt mondva, hogy „az emberek kihasználják a technológiától való félelmet, és fennáll annak a veszélye, hogy elriasztjuk az embereket tőle”.
LeCun a nyílt forráskódú megközelítés mellett érvelt, azt mondva, hogy ha az MI bekerül a digitális élményeink közé, akkor nem lenne értelme néhány vállalatnak irányítania azt. Mint a Meta vezető AI tudósa, LeCun talán az OpenAI-t célozta, amely nonprofitként indult, de most már jelentős finanszírozást kap a Microsofttól, és LeCun szerint már nem osztja meg kutatásait.
LeCun azt is kifejtette, hogy a mesterséges intelligencia szabályozása nem feltétlenül a megoldás, és az AI-kat már most is szigorú ipari előírások kötik.
Az AGI (általános mesterséges intelligencia) kérdése kapcsán LeCun azt mondta, hogy még nem ismerjük pontosan, mit jelent az emberi intelligencia, és hogy az AGI még nem áll közel. Ezenkívül LeCun szerint a mesterséges intelligencia előbb-utóbb okosabb lesz az embereknél, de nem rendelkezik emberi motivációkkal és vágyakkal. Nem fog globális uralmat akarni, mert egyszerűen okosabb nálunk.
LeCun úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia asszisztenseket „szuperokos emberekhez” hasonlít, és hozzátette, hogy együtt dolgozni velük olyan lehet, mint szuperintelligens kollégákkal.
Összességében LeCun azt sugallja, hogy kevesebb szabályozás, több nyílt forráskód és a mesterséges intelligencia szilárdabb elfogadása vezethet el egy biztonságosabb jövő felé. Lehet, hogy nem beszélt mostanában Hintonnal, de a véleménye határozottan eltér a kollégájáétól.